Finsk glasvase-Fi2230
Finsk glasvase af Riihimaen Lasi Oy nr. 1278. H: 22 cm – top ø: 6 cm. Ø: 9 cm på bredeste punkt.
Vasen har brugsspor. Fx. Indvendig brugsspor efter vand/blomster, som ikke er forsøgt fjernet, lidt ridser samt et par mikro knubs på siden og indvendig i vasens kant – se billeder.
Stempel i bund af vase.
Kan ses i Finderiet.
Vindende bud: 130,00 kr.
Højeste bud var:
130,00 kr. | 19/06/2022 20:49 | ||
MZ | 120,00 kr. | 15/06/2022 11:57 | |
HNL | 110,00 kr. | 13/06/2022 8:00 | |
MZ | 100,00 kr. | 13/06/2022 5:35 | |
90,00 kr. | 13/06/2022 0:25 | ||
MZ | 80,00 kr. | 12/06/2022 17:35 | |
Mutti | 75,00 kr. | Autobud | 12/06/2022 17:35 |
Mutti | 70,00 kr. | Autobud | 11/06/2022 8:27 |
Simon | 60,00 kr. | 11/06/2022 8:27 | |
Mutti | 50,00 kr. | 10/06/2022 19:10 | |
Auktionstart | 10/06/2022 12:00 |