Finsk glasvase-Fi2230

Finsk glasvase af Riihimaen Lasi Oy nr. 1278.  H: 22 cm – top ø: 6 cm. Ø: 9 cm på bredeste punkt.

Vasen har brugsspor. Fx. Indvendig brugsspor efter vand/blomster, som ikke er forsøgt fjernet, lidt ridser samt et par mikro knubs på siden og indvendig i vasens kant – se billeder.

Stempel i bund af vase.

Kan ses i Finderiet.

Vindende bud: 130,00 DKK

Højeste bud var: Ig

Ig130,00 DKK 19/06/2022 20:49
MZ120,00 DKK 15/06/2022 11:57
HNL110,00 DKK 13/06/2022 8:00
MZ100,00 DKK 13/06/2022 5:35
Mille90,00 DKK 13/06/2022 0:25
MZ80,00 DKK 12/06/2022 17:35
Mutti75,00 DKK Autobud12/06/2022 17:35
Mutti70,00 DKK Autobud11/06/2022 8:27
Simon60,00 DKK 11/06/2022 8:27
Mutti50,00 DKK 10/06/2022 19:10
Auktionstart10/06/2022 12:00