Kähler lampe-Fi3444

Ældre Kähler kuglelampe med skærm. Stemplet HAK samt Kähler mærkat i bund.

Gul/brun/orange glasering. Angiveligt uranglasur.

Fremstår med patina.
H: 33 cm incl. montering. Ø: 20 cm.

Skærm har brugsspor.

Ny ledning må påregnes.

Se lampen i Finderiet.

Vindende bud: 1.365,00 DKK

Højeste bud var: Aase

Aase1.365,00 DKK Autobud10/09/2023 19:48
Agnethe Loftager1.355,00 DKK 10/09/2023 19:48
Aase1.345,00 DKK Autobud10/09/2023 19:48
Agnethe Loftager1.335,00 DKK 10/09/2023 19:48
Aase1.325,00 DKK Autobud10/09/2023 19:48
Agnethe Loftager1.315,00 DKK 10/09/2023 19:48
Aase1.305,00 DKK Autobud10/09/2023 19:47
Agnethe Loftager1.295,00 DKK 10/09/2023 19:47
Aase1.285,00 DKK Autobud10/09/2023 19:37
Agnethe Loftager1.275,00 DKK 10/09/2023 19:37
Aase1.265,00 DKK Autobud10/09/2023 19:37
Agnethe Loftager1.255,00 DKK 10/09/2023 19:37
Aase1.155,00 DKK 10/09/2023 18:25
Agnethe Loftager1.145,00 DKK Autobud10/09/2023 18:25
Agnethe Loftager951,00 DKK Autobud05/09/2023 22:59
Rikke jacobsen941,00 DKK 05/09/2023 22:59
Agnethe Loftager931,00 DKK Autobud05/09/2023 22:59
Rikke jacobsen921,00 DKK 05/09/2023 22:59
Agnethe Loftager911,00 DKK Autobud05/09/2023 22:58
Rikke jacobsen901,00 DKK 05/09/2023 22:58
Agnethe Loftager870,00 DKK Autobud04/09/2023 16:58
Birgit Moesgaard860,00 DKK 04/09/2023 16:58
Agnethe Loftager850,00 DKK Autobud04/09/2023 16:58
Birgit Moesgaard840,00 DKK 04/09/2023 16:58
Agnethe Loftager830,00 DKK Autobud03/09/2023 21:59
Astacus Kær820,00 DKK 03/09/2023 21:59
Agnethe Loftager810,00 DKK Autobud01/09/2023 9:57
Mutti800,00 DKK 01/09/2023 9:57
Agnethe Loftager660,00 DKK 31/08/2023 15:26
Benji650,00 DKK Autobud31/08/2023 15:26
Benji262,00 DKK Autobud31/08/2023 15:26
Agnethe Loftager252,00 DKK 31/08/2023 15:26
Benji242,00 DKK Autobud31/08/2023 13:58
Madsen232,00 DKK 31/08/2023 13:58
Benji211,00 DKK Autobud31/08/2023 13:34
Hantikmis201,00 DKK 31/08/2023 13:34
Benji161,00 DKK Autobud31/08/2023 13:34
Hantikmis151,00 DKK 31/08/2023 13:34
Benji50,00 DKK 31/08/2023 10:45
Auktionstart31/08/2023 8:00